BİNA İÇİNDE BODRUM KAT YÜKSEKLİĞİ SINIRI OLMAKSIZIN PORTATİF-ELDE TAŞINAN PORTATİF DELGİ MAKİNESİ İLE DUVARLARI YIKMADAN KIRMADAN DELGİ VE ÇİMENTO ENJEKSİYONU YAPIYORUZ.

BİNA İÇERİSİNDE MİNİ JET-ÇİMENTO ENJEKSİYONU İLE ZEMİN ISLAHI NEDİR?

Bina içinde Mini Jet grouting Çimento enjeksiyonu sistemi genellikle yumuşak zemin tabakalarının bulunduğu, yer altındaki su seviyesinden kaynaklanan taşıma gücü, kayma vb. zemin problerinin ıslahında yaygın olarak kullanılan ve etkili bir yöntemdir.  Uygulama da delici makine ile delinen zemine makine ile yada yerleştirilen boru ile 5-15 bar gibi düşük basınçlarda çimento enjeksiyonu yapılır.
Kullanılan çimento P.Ç 42,5 çimetodur. 32,5 çimento enjeksiyonda kullanılamaz.
Çimento-su karışım oranları 1/3,den başlar 2/3 ve 3/3  oranına kadar çıkar. Yani bir torba (50kg.) çimento, 50lt su ile karıştırılır. Zeminin yemediği durumlarda çimento oranı seyreltilir.
Genel de sahada, yada bina içinde 1,5m.x1,50m. yada 2m.x2m. karelaj ile uygulama yapılır. zemin sağlam tabakaya kadar enjeksiyon ile iyileştirilir. Zemin durumuna bağlı olmakla beraber her metre için 30-50kg. arasında çimento sarf edilir. Ancak dediğimiz gibi zemin durumu önemlidir.
Zemin ıslahı öncesinde ve sonrasında sismik çalışma ve dinamik penotrometre testleri yapılarak yapılan ıslah çalışmasının sonuçları gözlenebilir.

ETİKETLER:

Bina içi portatif kazık makinası

bodrum kat çimento enjeksiyonu

portatif mini kazık makinası

bina içine zemin ıslahı iyileştirme

Mini Jet

Fore Kazık

Mini kazık